Niğde Üniversitesi Besyo Sınavı 2015

Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi Birinci Öğretim ve Antrenörlük Eğitimi İkinci Öğretim bölümlerinin özel yetenek sınavları ortak yapılacak ve iki aşamada gerçekleştirilecektir. Adaylar ön kayıt sırasında yerleştirilme sıra tercihlerini belirteceklerdir. Adaylar, sınav sonunda aldıkları puan ve yapmış oldukları tercih sırasına göre Programlara (bölümlere) yerleştirilecektir.

Bu nedenle tercih sıralamasının önemi büyük olup, dikkatle yapılmasında yarar görülmektedir. Antrenörlük Eğitimi Bölümünde Yüksekokulda verilebilecek uzmanlık dalları  sunulmuştur. Bu spor dalları dışında uzmanlık eğitiminin verilmediği bilinmelidir. Sınav sonucuna göre Antrenörlük Eğitimi Birinci Öğretim ve İkinci Öğretim programlarına yerleşen adayların ilgili bölümlerin Eğitim-Öğretim planları gereği; alacakları Uzmanlık Eğitimi Özel Yetenek Sınavı başvuru esnasında belirttikleri spor dalından olacaktır. İlgili spor dalından ders açma koşulu yerine gelmemesi durumunda öğrencinin açılan diğer uzmanlık derslerine kayıt yapması; öğrencinin dilekçesi ve Yüksekokul Yönetim Kurulu kararıyla yapılır. Bu nedenle adayların başvuru aşamasında spor dalı tercihini yaparken bu hususu göz önünde bulundurmalarında yarar görülmektedir.

 

Kılavuz

 

PROJELERİMİZLE HER YERDE ÖĞRENCİMİZİN YANINDAYIZ

Öğrenci mağduriyetlerini azaltmak amacılıyla ürettiğimiz proje kapsamında her şehirdeki yetenek sınavlarından 1 hafta önce sınavın yapılacağı şehirde, hocalarımız sınava son hazırlık mahiyetinde çalışmalar organize edecek. Bu çalışmalar ne işe yarayacak? -Öğrenci sınav öncesinde, anında ve sonrasında psikolojisini yüksek tutacak arkadaş grubu edinecek. -Öğrenciler birebir  sınav ile aynı olan hocalarımızın kurduğu parkurlarda kendilerini test edecekler -Hocalar öğrenciyi fiziksel olduğu kadar mental olarak da destekleyecek ve sınavda başarı göstermesi için elinden gelen emeği gösterecektir. -Sınava 1 hafta önceden gelmek öğrenciyi sınav havasına psikolojik ve fiziksel olarak adapte edeceği için başarısı artacaktır.

İletişim : Yunus Pehlivan “507 500 62 89”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like