Ordu Üniversitesi Besyo Sınavı 2016

Ordu Üniversitesi Besyo Sınavı 2016 kılavuzu açıklandı .Ön kayıtlar 18 ‐ 25 Temmuz 2016 tarihleri arasında, Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhuriyet Yerleşkesinde yapılacaktır. Adayların ön kayıtlara  şahsen başvurmaları gerekir posta veya vekâleten kayıt yaptırılamaz.

a) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne ön kayıt yaptırabilmek için, Liselerin diğer alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan;2016 yılına ait YGS‐1, YGS‐2, YGS‐3, YGS‐4, YGS‐5 ve YGS‐6 puan türlerinin birinden en az 150 puan almış olmaları gerekmektedir.

b) Spor Yöneticiliği bölümüne ön kayıt yaptırabilmek için, adayların 2016 yılına ait YGS‐1, YGS‐ 2, YGS‐3, YGS‐4, YGS‐5 ve YGS‐6 puan türünden en az 150 puan almış olmaları gerekmektedir.   c) Millisporcular derecelerini belirten belgelerinin aslını ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeler ilgili federasyonlar veya Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmalıdır. Milli sporcular kendi aralarında değerlendirilecektir. Milli sporcular Koordinasyon testine katılmak zorundadır.

Sınav Kılavuzu

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like