Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Besyo Video Analiz 2017

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Ön Kayıt: 19-30 Haziran 2017 (Posta Yoluyla)
Şahsen Kayıt: 03-07 Temmuz 2017
Sınav Tarihi: 11-13 Temmuz 2017

https://www.youtube.com/watch?v=Yozm0j-yV-Q&feature=youtu.be

RİZE RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Sınav 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşama koordinasyon parkuru 2. aşama ise sportif özgeçmiş değerlendirmesidir. Koordinasyon parkuru %35, sportif özgeçmiş değerlendirmesi %65 etkilidir. YGS baraj puanı 180, milli adaylar için ise 150’dir. YGS’de ham puan olarak herhangi bir puan türünde bu puanları almış olan adaylar üniversiteye başvurularını yapabilir.

Sınavın Açıklaması
1-KOORDİNASYON PARKURU

a) Aday işaretle yüksek çıkış tekniği ile belirlenen çizgi gerisinden başlar,
b) Aday minder üzerinde öne takla atar ve ayağa kalkar,
c) Aday belirlenmiş alanda 3600 burgu dönüşü yapar,
d) Aday 1.10 m aralıklarla dizili 5 engeli geçer (Aday 1. 3. ve 5. engellerin üstünden (40 cm), 2. ve 4. engellerin altından (90 cm) geçmek zorundadır).
e) Aday işaretli yerlerde bulunan 2 kasa içindeki kırmızı ve siyah renklerdeki 2 topu farklı kasalara taşır. Aday sırası ile; 1. kasadaki kırmızı topu 2. kasaya, sonra 1. kasadaki siyah topu 2. kasaya, sonra 2. kasadaki kırmızı topu 1. kasaya, son olarak da 2. kasadaki topu 1. kasaya taşır. Aday topları kasaların içine bırakmak zorundadır.
f) Aday kasa içinde bulunan hentbol toplarından birisiyle duvardaki kare hedefe (Zeminden 150 cm yükseklikte 1 x 1,5 m. ebadında) tek ya da çift elle 3 kez isabetli atış yapar ve tutar. Her bir atışın geçerli olabilmesi için hedeften dönen topun tutulması gerekmektedir. Atışlar sırasında ayak çizgiyi geçmeyecektir. Hedefe atış sırasında top elden kaçırılırsa aynı top yakalanmaya çalışılmadan kasadan yeni bir top alınarak kalınan yerden devam edilir. Aday son atıştan sonra topu kasanın içine koymak zorundadır.
g) Sonra aday, 30 cm. yüksekliğindeki bank üzerinden çift ayakla 5 kez sağa ve sola sıçrama yapar. Aday başlangıç pozisyonunda ilk sıçramaya istediği yönden tek ayakla başlayabilir. Her bir sıçramada iki ayak yere temas etmeden ikinci sıçrama yapılamayacaktır.
h) Daha sonra aday, 1 m. aralıklarla dizili slalom çubukları arasından slalom koşusu yapar. Aday engelleri elle çekip-iterse veya slalom sırasını atlarsa geri dönerek hatayı yaptığı yerden itibaren parkura devam eder. Engellerin düşmesi veya işaretli yer dışında çıkması durumunda bu hata olarak değerlendirilir. Aday hata yaptığı noktadan itibaren istasyonu tekrar yapmalıdır.

2-SPORTİF ÖZGEÇMİŞKontenjanlar

2016 Yılında Kazananların Ortalama Puanları
Spor Yöneticiliği Bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS Puanı 250 ve OBP puanı 340’tır.
Kazanan kadın adayların ortalama YGS Puanı 220 ve OBP puanı 355’tir.

Sınav Sonucunu Görüntüle

Kimler Düşünebilir?
Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini YGS’si 200 civarı olan özgeçmişi yüksek adaylar veya YGS’si 280 üzeri olan adaylar düşünebilir.

Kılavuzu Görüntüle

Bir yanıt yazın
You May Also Like