Yüksekokul fakülte oluyor

Total
0
Shares

Kırıkkale Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Üniversite Senatosu Kararı ile Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşme teklifi Yükseköğretim Genel Kurulu’nda kabul edildi. Teklif, onay almak üzere Bakanlar Kurulu’na sevk edildi.


Kırıkkale Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak, Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmek için çalışmaların yaklaşık bir yıldır sürdüğü belirtildi. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan, “Mevcut akademik kadromuzda bulunan 1 profesör, 2 doçent, 8 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 12 okutman ve 2 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 26 öğretim elemanı ile fakülteye dönüşme kriterleri açısından yeterli seviyedeyiz. Üniversite yönetimimizin de vermiş olduğu büyük destekle birlikte çalışmalarımız sonuç verdi ve Yüksekokulumuzun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi kararı Yükseköğretim Genel Kurulu’nca onaylandı” dedi.

Üniversite ve öğrenciye katkı

Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan, yüksekokulun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmesinin hem Kırıkkale Üniversitesi’ne, hem de öğrencilere büyük katkı sağlayacağını belirtti. Doğan, “Spor Bilimlerinin çok disiplinli bir bilim alanı oluşu sebebiyle, bölümlerin, anabilim dallarının ve bu alanlar altında yer alan daha özel alanların varlığı mevcut olan yüksekokul yapısı içerisinde, bürokratik ve bilimsel yönden gelişimi sınırlandırıyordu. Yüksekokulumuzun bu kararla Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşecek olması, kurumun Üniversite Yönetim Kurulu’nda Dekan tarafından temsil edilmesini, sorunlarımızın ve açılımlarımızın ilk elden Üniversite Yönetim Kurulunda ele alınmasını sağlayacak. Bu yolla fakültemiz daha fazla hareket kabiliyetine kavuşarak, hem üniversitemizin hem de değişik meslek alanlarının taleplerine çok daha etkin bir şekilde cevap verebilecek” dedi.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..