Gökyüzünde Kamp Kurup Huzuru Bulmak

Total
0
Shares

Birinci Dünya Savaşı zamanında Monte Piana’daki Dolomitler şiddetli muharebelere sahne oldu. Hayatını kaybeden 18 bin asker, geçtiğimiz hafta düzenlenen Highline Meeting Monte Piana’da anıldı. Highline Meeting, dünyanın dört bir yanından macera tutkunlarının bir araya geldiği bir organizasyon.

Buluşmanın ilk ayağı 2012 yılında Alessandro d’Emilia ve Armin Holzer’in ortaklığıyla gerçekleşti. Her yıl maceraperest sporcular Dolomitlerde slackline* yapıyor, yerden yüzlerce metre yukarıya kurulan hamakların tadını çıkarıyor ve bu sporla uğraşan insanlarla tanışma fırsatı buluyor.

Hamak-3 (1)

Bu sene düzenlenen buluşmada, 100 yıl önce hayatını kaybedenleri anmak adına, Ticket to Moon’un koordinatörlüğünde, barışın temsil edildiği Rainbow Warriors toplantısının teması gökyüzünde dizilen rengârenk hamaklar oldu. “Yalnızca yüz yıl önce, Dolomitler birçok acıya tanık oldu. Monte Piana’daki dostluğu ve barışı yeniden deneyimlemek, iyi dileklerimizi paylaşmak ve geceleri büyülü sessizlikte huzurla uyumak için bir araya geldik” diyor d’Emilia ve Holzer.

Hamak-1-682x1024

Bu sene de 10 Eylül’de başlayan buluşma beş gün sürdü. Fotoğrafçı Sebastian Wahlhütter, ip üzerinde olmanın inanılmaz bir deneyim olduğunu söylüyor ve ekliyor:“Highline* yaptığım ilk zamanı hatırlıyorum, kesinlikle yoğun bir deneyimdi benim için. Gökyüzündeki bir hamaktayken özgürlüğü hissedebiliyorsunuz. Bu hamaklar, geçmişin ve barışın simgesiydi. Bir zamanlar burada insanların birbirini öldürdüğünü hatırlatmalılar. Bu konsept, bir şekilde kavga yerine anlaşmanın doğru yol olduğunu anlatıyor.”

 Hamak-2
highlinemeeting3
Hamak-4
Hamak-5
highlinemeeting8
highlinemeeting4 highlinemeeting5
SebastianWahlhuetter9
Hamak-11
Kaynak : Gia Dergi
En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..