Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

Kahramanmaraş Üniversitesi

Sınav İçeriğinin Özeti

Kahramanmaraş Üniversitesi bir önceki yıl sportif özgeçmiş puanı ve koordinasyon sınavı ile öğrenci alımı yaparken 2017 yılı itibariyle El Pençe Kuvveti Testi ve Çeviklik Koşu Testi ile öğrenci alımı gerçekleştirmiş özgeçmiş etkisini kaldırmıştır. Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde %30 El Pençe Kuvveti %70 Çeviklik Koşu testi, Antrenörlük bölümü için %20 El Pençe Kuvveti %80 Çeviklik Koşu testi etkilemektedir. 220 Ygs puanı üstündeki adaylar başvuruda bulunabilir.

Sınavın Açıklaması

El Pençe Kuvveti Testi

El dinamometresi kullanılarak belirlenir. Pençe kuvveti ölçümlerinde aday tarafından tercih edilen bir elden toplam 60 sn. içerisinde 2 tekrar alınır ve en iyi değer kaydedilir. Test sandalyesinde oturur pozisyonda ön kol sandalyenin kolçağında olacak şekilde tek el ile aletin kavranması istenecektir. Ölçüm alınış işlemleri sınav öncesi adaylara uygulamalı olarak gösterilecektir. Aday ölçüm için geçerli standart hareketi 60 sn. içerisinde yapmaması durumunda jüri kararı ile diskalifiye edilir. Test sonucu, jüri tarafından adayın giriş belgesine yazılarak kendisine bildirilecektir.

Çeviklik Koşusu Testi Parkuru

Adaylar parkurda zamana karşı tek hak kullanarak uygulama yapacaklardır. Bu test, spor salonunda yapılacaktır. Test sonucu, jüri tarafından adayın giriş belgesine yazılarak kendisine bildirilecektir. Bu parkurda bayanlarda 45 sn.den, erkeklerde 40 sn.den daha fazla sürede parkuru tamamlayan adaylar puan alamayacaklardır. Adaylar istasyonda slalom direğini devirir veya tutarsa hata sayılır ve her hatası için derecesine 1sn. eklenecektir. Parkur koşusu ve olması muhtemel ihlaller, cezalar sınav öncesi adaylara uygulamalı olarak gösterilecektir.
Aday başlama fotoselinden “çık” komutuyla “A” başlama noktasından çeviklik koşusuna başlayacak, köşedeki “B” noktasının etrafından, sahadaki “slalom direklerinin” etrafından ve “C” noktasının etrafından Şekil 1. deki zemine çizilmiş kılavuz çizgilerini takip ederek “ok yönünde” slalom direklerine temas etmeden slalom koşusu yapacak, “D” bitiriş fotoselinden geçerek koşusunu tamamlayacaktır. Belirlenen parkurun izlenmemesi durumunda aday diskalifiye edilecek ve puan alamayacaktır.

Kontenjanlar

Beden Eğitimi Öğretmenliği 35 Erkek 25 Kadın

Antrenörlük 25 Erkek 15 Kız

Kimler Düşünebilir

Kahramanmaraş Üniversitesini deneyecek adayların kuvvet ve sürat özelliklerinin iyi olması gerekir. Hangi puanla kazanabileceği konusunda yorum yapamıyoruz çünkü üniversite yönetimi sınav sonuçlarını ygs-obp- yetenek sınavı puanlarını kişiye özel açıkladığı için. Şeffaflıktan uzak bu uygulamadan umarız 2018 yılında Kahramanmaraş Üniversitesi yönetimi vazgeçer ve adayların kafasında ki soru işaretlerini yok eder.

 

You May Also Like

İzmir Ege Üniversitesi Besyo Video Analiz 2017

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.…
Görüntüle