Kocaeli Üniversitesi Öğretmenlik Kontenjanı Değişti

Total
0
Shares

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yapılacak olan özel yetenek sınavı yönergesi değişti. Açıklanan ilk yönergede 50 kişilik kontenjan verilen Beden Eğitimi Öğretmenliği adaylarının bu yıl alım sayısı 100 oldu . 

Parantez içerisinde belirtilen kontenjanlar (5) Uluslararası (Yabancı Uyruklu) adaylar içindir. Bölümlerin kontenjanları yukarıdaki tabloda verilmiştir. Milli sporcular ile Türkiye Şampiyonalarında (Lise ve Kulüp) ilk üç sırayı elde etmiş olan adaylar, derecelerini belirten belgelerini ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeler ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmalıdır.ÖYS’ye (Özel Yetenek Sınavı) girecek olan her aday yüzme eleme testine katılmak zorundadır.

Özel Yetenek Sınavına başvuran her aday BESYO Koordinasyon Testine katılmak zorundadırlar. Milli sporcular ile Türkiye Şampiyonalarında (Lise ve Kulüp) ilk üç sırayı elde etmiş olan adaylar kendi aralarında değerlendirilecektir.

 

İLK AÇIKLANAN YÖNERGE 

besyo koü

YENİ YÖNERGE 

kocaeli

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..