Kocaeli Üniversitesi Öğretmenlik Kontenjanı Değişti

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yapılacak olan özel yetenek sınavı yönergesi değişti. Açıklanan ilk yönergede 50 kişilik kontenjan verilen Beden Eğitimi Öğretmenliği adaylarının bu yıl alım sayısı 100 oldu . 

Parantez içerisinde belirtilen kontenjanlar (5) Uluslararası (Yabancı Uyruklu) adaylar içindir. Bölümlerin kontenjanları yukarıdaki tabloda verilmiştir. Milli sporcular ile Türkiye Şampiyonalarında (Lise ve Kulüp) ilk üç sırayı elde etmiş olan adaylar, derecelerini belirten belgelerini ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeler ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmalıdır.ÖYS’ye (Özel Yetenek Sınavı) girecek olan her aday yüzme eleme testine katılmak zorundadır.

Özel Yetenek Sınavına başvuran her aday BESYO Koordinasyon Testine katılmak zorundadırlar. Milli sporcular ile Türkiye Şampiyonalarında (Lise ve Kulüp) ilk üç sırayı elde etmiş olan adaylar kendi aralarında değerlendirilecektir.

 

İLK AÇIKLANAN YÖNERGE 

besyo koü

YENİ YÖNERGE 

kocaeli

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Dans Antrenörlük Kursu

23 Haziran – 04 Temmuz 2014 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Dans Sporu (Latin&Standart),Sportif Sosyal Danslar (Salsa), Arjantin Tango ve Free Style branşlarındaki 1.Kademe Yardımcı Antrenörlük Kurslarının  23-29 Hazirantarihleri arasındaki teorik…
Görüntüle

Göreve başlamayan öğretmene ceza!!!

40 bin öğretmen ataması 19 Eylül’de yapıldı. Atanan yeni öğretmenler 22 Eylül’den itibaren görevlerine başlayabilecek. [divider] Yeni atanacak olan Öğretmenler uyarıya dikkat! Görevine başlamayan öğretmenler atandıkları tarihten 1 yıl geçmeden…
Görüntüle