Fiziksel Uygunluk Testi ve İzleme Formu

Total
0
Shares

“Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi” Programı Kapsamında Eğitim Alan Beden Eğitimi ve Spor Dersi Öğretmenleri Tarafından Eğitim Almayan Beden Eğitimi ve Spor Dersi Öğretmenlerine Verilecek “Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi” Eğitiminde Kullanılacak Eğitim Materyalleri ve Eğitimle İlgili Yapılacaklar.

Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi,  beden eğitimi dersi müfredatında fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri oluşturmak, öğrencilerde fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı bir yaşam tarzı sağlayan bireysel farkındalık için bilgi, beceri ve tutum geliştirmek amacı ile   hazırlanmıştır.

Fiziksel aktivite uygunluk karne uygulaması, alınan Onay kapsamında Türkiye genelinde (resmi-özel) ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretim yılının birinci ve ikinci dönemlerinde olmak üzere yılda 2 kez düzenlenecektir.  Uygulamada öğrencilerin mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümü yapılarak değerlendirilecektir.

Fiziksel aktivite uygunluk karnesi öğrenci karnesindeki beden eğitimi ve spor ders notunu etkilemeyecek ve çocuklara ait bilgiler gizli tutularak her çocuğun kendi ailesiyle paylaşılacaktır. E-Okul veri tabanından velilerin diğer karne notlarına erişimleri gibi sağlıkla ilgili fiziksel uygunluk karnesine de ulaşımları sağlanacaktır.  Bu kapsamda, Türkiye genelinde 12 bölgede 81 il’den 7.413 beden eğitimi ve spor dersi öğretmenine sağlıkla ilgili fiziksel uygunluk karnesi eğitimi verilmiştir. Eğitim alan öğretmenler illerinde görev yapan diğer öğretmenlere İl/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacak program dahilinde eğitim verecektir. Eğitimlerin verilmesine ilişkin resmi yazı Valiliklere (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) gönderilmiştir.

 

Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi İle İlgili Eğitim Videosu İçin Tıklayınız.

Beden ve Spor Dersi Öğretmenlerine Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Uygulama Rehberi İçin Tıklayınız.

Fiziksel Aktivite Rehberi İçin Tıklayınız.

Türkiye Beslenme Rehberi İçin Tıklayınız.

Fiziksel Uygunluk Testi İndir

NASIL YAPILIR

e-okul Yönetim Bilgi Sisteminde Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Modülü oluşturulmuştur. Verilerin elektronik ortamda aynı zamanda düzenlenmesi için  ortaokul ve lise (resmi/özel) öğrencilerinin;

  1. Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Ölçümleri Beden Eğitimi ve Spor Dersine giren öğretmenler tarafından yapılacaktır.
  2. Ölçümlerin yapılmasında “Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Uygulama Rehberi” yer alan bilgilerden yararlanılacaktır.
  3. Ölçümler, 15 Eylül – 15 Ekim  ve 15 Nisan – 15 Mayıs dönemleri arasında olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır.
  4. Öğrenci ve velilere “Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karne” Programı hakkında bilgi verilecektir.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..