Düzce Üniversitesi Besyo İle Düzcespor İşbirliği Yaptı

Total
0
Shares

Düzce Üniversitesi Beden eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Düzcespor Kulübü arasında, sporda işbirliği ve sporun yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla protokol imzalandı.
Düzce Üniversitesi ile Düzcespor Düzce’de spor adına önemli bir gelişmeye imza attılar. Düzce Üniversitesi BESYO ve Düzcespor tarafından hazırlanan protokolün amaç kısmında şu görüşlere yer verildi “Üniversite-Spor Kulübü işbirliğini sağlamak ve güçlendirmek, sporun yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, sportif faaliyetlerin bilimsel temellerini oluşturmak ve spor-bilim ilişkisini spor kültürünün bir parçası haline getirmek. Spor bilimleri alanına genç araştırmacıları özendirmek, desteklemek, geliştirmek ve spor bilimleriyle ilgili yapılmış araştırmaların geniş kitlelere paylaşılmasını ve tartışılmasını sağlamak.”
Hazırlanan protokole göre Düzce Üniversitesi Düzcespor’a danışmanlık hizmetleri verecek. Ayrıca sporcu gelişme performansları takip edilecek ve planlanacak. Protokolün en dikkat çeken tarafı da sporcu ailelerine ilişkin oldu. Buna göre sporcu, antrenör ve ailelere yönelik eğitim seminerleri planlanacak ve düzenlenecek.
Düzce Üniversitesi’nde imzalanan protokol, Düzce Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Kürşatkaracabey ile Düzcespor Kulübü Başkanı Murat Caymaz tarafından imzalandı. Düzce Üniversitesi’ndeki protokol imza törenine Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi İsa Eser ile amatör kulüp temsilcileri de katıldı.

 

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..